Ewa Krawczyńska

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny (dyplom Studium Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji), seksuolog kliniczny z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Ukończyła kurs Poznawczo-Behawioralnej Terapii Par i Małżeństw w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie. Jest instruktorem ADHD po szkoleniu w Centrum Terapeutycznym SWPS – praca z dziećmi z ADHD w środowisku domowym i przedszkolnym. Ma również doświadczenie w opiniowaniu sądowo-seksuologicznym. Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami seksualnymi oraz trudnościami w relacjach – praca indywidualna lub w parze.

Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Pracowni Seksuologii i Psychoterapii II Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – w latach 2005 – 2009 prowadziła terapię osób dorosłych cierpiących z powodu dysfunkcji seksualnych, zaburzeń tożsamości płciowej, przygotowujących się do ujawnienia orientacji seksualnej, będących w kryzysie partnerskim. W 2011 roku była na stażu w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie na oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz w Akademickim Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego SWPS. W okresie 2009- 2012 współpracowała jako wykładowca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Od 2012 roku współpracuje jako psycholog-seksuolog z Centrum Rodziny i Praw Dziecka przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Warszawie. Własną praktykę psychologiczno-seksuologiczną prowadzi od 2009 roku. Jest gościem programów Dzień Dobry TVN, TVN24, TVP Pytanie na śniadanie, TVN Style, Superstacji, audycji Polskiego Radia – Czwórka, konsultuje artykuły tematyczne dla takich wydawnictw jak: “Elle”, “Olivia”„Wróżka” oraz portali Onet.pl, kobiecyporadnik.pl. Jest autorką artykułów mówiących o funkcjonowaniu w związkach i życiu erotycznym na portalach: zwierciadlo.pl, zdrowy-seks.pl, babyboom.pl i babyprzykawie.pl.

Pracuje z osobami dorosłymi (indywidualnie/pary). Główny obszar pracy to terapia zaburzeń seksualnych: spadek lub utrata potrzeb seksualnych, bolesne stosunki, przedwczesny/opóźniony wytrysk, zaburzenia erekcji, niedopasowanie seksualne w parze, trudności w rozpoznaniu preferencji/orientacji. Pracuje także z trudnościami w obszarze komunikacji, rozwoju osobistego, definiowania własnej tożsamości, rozwoju kompetencji społecznych, trudności w podejmowaniu decyzji.