Joanna Gajewska-Kowalczyk

Joanna Gajewska-Kowalczyk
Joanna Gajewska-Kowalczyk, psychiatra, Warszawa, Mokotów

Joanna Gajewska-Kowalczyk jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista psychiatra. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego, będącym częścią Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Zajmowała się diagnostyką, farmakoterapią oraz psychoedukacją pacjentów w oddziale całodobowym. Przeprowadzała interwencje w stanach nagłych w obrębie Izby Przyjęć Psychiatrycznej. Konsultowała pacjentów w pozostałych oddziałach Szpitala Wolskiego. Doświadczenie zdobywała również pracując w Oddziale Dziennym Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla osób z zaburzeniami nerwicowymi i zaburzeniami osobowości oraz w I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych z problemami psychicznymi, jak zaburzenia nastroju (w tym depresja i choroba afektywna dwubiegunowa), psychotyczne (m.in. schizofrenia), adaptacyjne, snu, lękowe, nerwicowe, obsesyjno-kompulsyjne, uzależnienia oraz zaburzenia zachowania i pamięci u osób starszych.

W swojej praktyce kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta. Szczególną uwagę przywiązuje do partnerskiej współpracy z pacjentem. Planując terapię uwzględnia indywidualne potrzeby i preferencje, jak i możliwości lecznicze ujęte w najnowszych zaleceniach i standardach.

Psychiatria