Z pomocy psychiatry korzystają pacjenci, których stan psychiczny negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie i wiąże się z cierpieniem. Dotyczy to zaburzeń depresyjnych, nerwicowych czy też stanów psychotycznych.
Pierwsza wizyta u psychiatry ma zazwyczaj charakter diagnostyczny i trwa dłużej niż późniejsze, regularne wizyty kontrolne. Zwykle już po pierwszym spotkaniu lekarz psychiatra formułuje wstępne zalecenia i planuje przebieg leczenia.
Psychiatrzy:

Joanna Gajewska-Kowalczyk


Anna Majczak-Grybczuk

Specjalizację odbywała w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. W ramach staży pracowała m. in. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej. Od roku pracuje w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, gdzie pomaga wrócić do dobrego funkcjonowania pacjentom po doświadczeniu hospitalizacji w oddziałach psychiatrycznych lub cierpiącym z powodu nawracających objawów zaburzeń psychicznych. Ukończyła certyfikowany kurs “Racjonalna Terapia Zachowania – cz.I”. Od 2014 r. pomaga pacjentom pracując w prywatnych poradniach zdrowia psychicznego.
Specjalizuje się w leczeniu dorosłych pacjentów cierpiących z powodu:
- zaburzeń depresyjnych
- zaburzeń nerwicowych i związanych ze stresem (m.in. zaburzeń lękowych, obsesyjno-kompulsyjnych, fobii, zaburzeń adaptacyjnych)
- zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- zaburzeń snu
- schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych