Psychoterapia dla Par: Na czym polega terapia małżeńska i terapia partnerska?

Nasze wspólne życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. W wielu sytuacjach nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem – brak nam obiektywizmu, nie znamy odpowiednich narzędzi, nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Wówczas z pomocą przychodzi terapia par. Terapia par jest realizowana jako terapia partnerska lub terapia małżeńska. W obu przypadkach celem współpracy z psychologiem dla par jest zdefiniowanie problemu i wspólne znalezienie sposobu jego rozwiązania.

Terapia par - Warszawa Mokotów

Bardzo często kwestią problematyczną w związku jest wzajemna komunikacja, co znajduje przełożenie na postawy małżonków/partnerów względem siebie. Psycholog dla par może zaproponować techniki przydatne samodzielnej pracy nad związkiem w gabinecie oraz poza nim, skupiając przy tym uwagę na skutecznej komunikacji, która nie będzie powodowała konfliktów w związku. Skuteczna komunikacja to podstawa współpracy i wspólnego radzenia sobie z problemami w życiu codziennym.

Odbuduj i Wzmocnij Waszą Relację: Terapia dla Par i Małżeństw w Warszawie

Relacje międzyludzkie mogą być skomplikowane, a każde małżeństwo czy związek partnerski może napotkać na swojej drodze wyzwania. Jeśli Ty i Twój partner pragniecie poprawić Waszą relację, nasza terapia dla par i małżeństw w Warszawie może być kluczowym krokiem w tym kierunku.

Nasze centrum oferuje specjalistyczną pomoc terapeutyczną dla par, które doświadczają problemów komunikacyjnych, konfliktów, kryzysów związanych z zaufaniem, czy innych trudności w relacjach. Nasi doświadczeni terapeuci pomagają parom w rozumieniu siebie nawzajem, rozwijaniu zdrowych sposobów komunikacji i budowaniu silniejszych, bardziej satysfakcjonujących związków.

Podczas sesji terapii dla par skupiamy się na Waszych indywidualnych potrzebach i celach. Pracujemy w atmosferze szacunku, empatii i zrozumienia, aby pomóc Wam odkryć nowe sposoby na rozwiązywanie problemów i wzmacnianie Waszej relacji.

Psycholog dla Par w Warszawie

KONTAKT Centrum Psychoterapii to miejsce, w którym wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci oferują kompleksową pomoc w postaci terapii:

  • małżeńskiej,
  • partnerskiej (dla par dwu- i jednopłciowych).

Psychoterapia par to metoda pracy terapeutycznej, którą psycholog dla par poleca przede wszystkim wtedy, kiedy trudności zgłaszane przez pacjentów dotyczą w dużym stopniu tego, co dzieje się w relacji partnerskiej. W celu prawidłowej kwalifikacji diagnostycznej pierwsza wizyta pary w gabinecie polega przede wszystkim na wysłuchaniu pacjentów i ustaleniu celu spotkań.

Czasami zdarza się, że para zgłaszająca się na terapię małżeńską/partnerską nie jest w stanie od razu odpowiedzieć na pytanie o oczekiwania względem terapii lub oczekiwania obydwu partnerów różnią się od siebie do tego stopnia, iż niemożliwym jest ustalenie wspólnego celu dalszej pracy terapeutycznej od razu. W takich sytuacjach psycholog/terapeuta powraca do tematu celu terapii w czasie kolejnych spotkań.

Terapia dla Par: Mokotów, Warszawa

Do współpracy z naszym warszawskim Centrum Psychoterapii w sposób szczególny zapraszamy mieszkańców dzielnicy Mokotów. Usługi terapeutyczne dla par kierujemy również do mieszkańców pozostałych dzielnic Warszawy. Zapewniamy spotkania w przyjaznych warunkach nowoczesnych gabinetów terapeutycznych, w których możecie Państwo liczyć na dyskrecję, szacunek i fachową pomoc. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.