Terapia online
Psychoterapia indywidualna online

W ostatnich tygodniach, ze względu na pandemię, większość procesów psychoterapii, niezależnie od podejścia terapeutycznego, została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej, czyli ma formę terapii zdalnej, z użyciem takich komunikatorów jak Skype, Zoom, Whatsapp, Signal, Webex, Wire itp.

Z punktu widzenia jakości i skuteczności oddziaływań terapeutycznych, psychoterapia on-line nie jest preferowaną formą pracy, jednakże, spełnia swoje zadanie w warunkach, w których nie ma możliwości spotkań osobistych, a konieczne jest kontynuowanie terapii.

Im dłużej trwa konieczna izolacja społeczna, tym częściej decydujemy się także na rozpoczynanie nowych procesów terapeutycznych, przy założeniu, że terapia będzie w przyszłości kontynuowana osobiście.

W czasie terapii on-line psychoterapeuta dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa komunikacji z pacjentami, jednocześnie oczekując od osób, z którymi pracuje, że po swojej stronie ekranu osoba uczestnicząca w terapii także zadba między innymi o: wystarczające łącze internetowe, warunki umożliwiające swobodne prowadzenie rozmowy, bez udziału osób trzecich itp.

Osoby zainteresowane kontynuowaniem lub rozpoczęciem terapii online mogą skontaktować się za pośrednictwem rejestracji Centrum z konkretnym terapeutą w celu ustalenia możliwości tego rodzaju pracy. Zapraszamy także osoby, które nie mają pewności, u którego terapeuty chciałyby rozpocząć terapię. Nasza rejestracja pomoże w tym zakresie.