Terapia online
Psychoterapia indywidualna online

Centrum Kontakt oferuje profesjonalne sesje psychoterapii online, zapewniając dostęp do kwalifikowanej pomocy psychologicznej, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Nasze sesje online są tak samo skuteczne, jak te prowadzone twarzą w twarz, oferując prywatność, wygodę i elastyczność, której potrzebujesz, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, porozmawiać o swoich problemach, lub poszukujesz drogi do lepszego samopoczucia, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Nasz zespół doświadczonych terapeutów jest tutaj, aby Ci pomóc. Nie pozwól, aby odległość stanowiła barierę w drodze do zdrowia psychicznego.

W ostatnich latach, ze względu na pandemię, większość procesów psychoterapii, niezależnie od podejścia terapeutycznego, została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej, czyli ma formę terapii zdalnej, z użyciem takich komunikatorów jak Skype, Zoom, Whatsapp, Signal, Webex, Wire itp.

Terapia on-line w Centrum Kontakt

Z punktu widzenia jakości i skuteczności oddziaływań terapeutycznych, psychoterapia on-line nie jest preferowaną formą pracy, jednakże, spełnia swoje zadanie w warunkach, w których nie ma możliwości spotkań osobistych, a konieczne jest kontynuowanie terapii.

Im dłużej trwa konieczna izolacja społeczna, tym częściej decydujemy się także na rozpoczynanie nowych procesów terapeutycznych, przy założeniu, że terapia będzie w przyszłości kontynuowana osobiście.

W czasie terapii on-line psychoterapeuta dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa komunikacji z pacjentami, jednocześnie oczekując od osób, z którymi pracuje, że po swojej stronie ekranu osoba uczestnicząca w terapii także zadba między innymi o: wystarczające łącze internetowe, warunki umożliwiające swobodne prowadzenie rozmowy, bez udziału osób trzecich itp.

Osoby zainteresowane kontynuowaniem lub rozpoczęciem terapii online mogą skontaktować się za pośrednictwem rejestracji Centrum z konkretnym terapeutą w celu ustalenia możliwości tego rodzaju pracy. Zapraszamy także osoby, które nie mają pewności, u którego terapeuty chciałyby rozpocząć terapię. Nasza rejestracja pomoże w tym zakresie.