
Natalia Matus-Lewandowska


Anna Gdynia-Kuraś

Anna Gdynia – Kuraś jest psycholożką, seksuolożką i psychoterapeutką poznawczo – behawioralną w trakcie szkolenia w Akademii Motywacji i Edukacji rekomendowanej przez Polskie
Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies.
Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe z zakresu seksuologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodku diagnozy sądowej oraz ośrodku wspierającym osoby z doświadczeniem bycia ofiarą lub świadkiem przestępstwa.
Odbyła staż psychoterapeutyczny w SWZPZPOZ przy ul. Dolnej 42, od kilku lat wspiera dorosłych oraz pary w prywatnym gabinecie.
W swojej praktyce Anna Gdynia – Kuraś pracuje z pacjentami z problematyką:
- obniżonego nastroju
- zaburzeń lękowych
- trudności w relacjach interpersonalnych
- zaburzeń osobowości
- dysfunkcji seksualnych
Zapisz się online >>

Jakub Hyla

Jakub Hyla jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie. Jest także w trakcie szkolenia z psychoterapii w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Ukończył kursy I i II stopnia w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem biegłym sądowym z zakresu psychologii oraz psychoseksuologii przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku.
Pracuje psychoterapeutycznie z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi konsultacje psychologiczne i seksuologiczne. Pracuje także w języku angielskim. (Conducts psychotherapy in English.)
Doświadczenie uzyskał pracując min. w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie, w placówce opiekuńczo-wychowawczej “Ognisko” im. Kazimierza Lisieckiego “Dziadka” w Rumi, w Liceum Ogólnokształcącym nr 9 w Gdyni, a także w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku. Odbywał również praktyki w Szpitalu Psychiatrycznym im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Smażynie, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie.
W jego obszarze zainteresowań zawodowych znajdują się szczególnie zaburzenia osobowości, szeroko pojęte uzależnienia i zaburzenia preferencji seksualnych.
W Centrum Psychoterapii KONTAKT przyjmuje jedynie w formie online.

Filip Matuszewski

Filip Matuszewski ukończył studia magisterskie na wydziale psychologii, studia podyplomowe z seksuologii klinicznej, a także 4 letni kurs w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 1575). Swoje kompetencje zdobywał między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego oraz w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa. W latach 2019-2020 był także koordynatorem merytorycznym w Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Filip Matuszewski oferuje pomoc przede wszystkim we wszelkich trudnościach doświadczanych w codziennym funkcjonowaniu takich jak:
- poczucie niskiej wartości, nadmiarowego stresu lub napięcia,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia lękowe,
- zaburzenia osobowości,
- zaburzenia koncentracji i uwagi.
Jako seksuolog pomagam w zakresie
- tożsamości seksualnej,
- tożsamości płciowej,
- braku satysfakcji seksualnej.

Martyna Kalisiewicz

Martyna Kalisiewicz jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Psychologia (2009 – 2014). Ukończyła studia podyplomowe ze specjalizacji Seksuologia kliniczna (2015 – 2017) oraz Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej (2017 – 2018) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji (kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej). W 2018 roku ukończyła Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Terapii Integralnej w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała odbywając praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie. Odbyła staże kliniczne w Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej oraz w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS, a także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Aktualnie współpracuje z Narodowym Instytutem Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie prowadzi porady i pomoc osobom uzależnionym od palenia oraz współpracuje z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii.
W swojej praktyce specjalizuje się w pracy z osobami, które doświadczają trudności związanych z:
– obniżonym nastrojem,
– niską samooceną, brakiem wiary w siebie,
– zaburzeniami lękowymi,
– funkcjonowaniem w relacjach interpersonalnych,
– regulacją emocji,
– przeżytą traumą,
– oraz chcącymi rzucić palenie.
A także z osobami, które:
– doświadczają dyskomfortu lub niepokoju związanego z własną seksualnością,
– przeżywają negatywne emocje podczas zbliżenia,
– cierpią z powodu zaburzeń seksualnych,
– nie są zdolne do udziału w związkach seksualnych właściwie do swoich potrzeb.
Pracuje pod stałą superwizją u superwizora certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oraz PTTPB.
Regularnie podnosi kwalifikacje i kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Elżbieta Rowińska-Garbień

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny PTTPB
Certyfikowany seksuolog kliniczny PTS
Certyfikowany seksuolog sądowy PTS
Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, wykładowca, biegła sądowa ad hoc. Autorka i współautorka publikacji z zakresu seksuologii, psychiatrii i psychologii sądowej. Ukończyła I Intensywny Kurs Psychologii Śledczej Pracowni Ekspertyz Psychologii Śledczej Justyny Poznańskiej. Absolwentka 4-letniego szkolenia w Terapii Poznawczo Behawioralnej, Seksuologii Klinicznej, Psychologii, Relacji Interpersonalnych z Profilaktyką Uzależnień oraz Ratownictwa Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy indywidualnej oraz grupowej w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Leczenia Uzależnień oraz Poradni Psychoterapii i Rozwoju Kontakt. Odbyła zajęcia stażowe w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Białogardzie, Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia SWZPZPOZ. Współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Humanistycznospołecznym w Warszawie, Sopocie, Katowicach i Wrocławiu oraz Instytutem Poznawczym.
Uczestniczyła w szkoleniu z zakresu Neuroobrazowania struktur i funkcji ludzkiego mózgu w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych z zakresu seksuologii, psychiatrii sądowej, neuropsychiatrii i psychologii.
Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Aleksandra Bilejczyk

Absolwentka Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS, studiów podyplomowych na kierunku Seksuologia Kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W szkole Centrum CBT odbyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB (certyfikat nr 580). Ukończyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w ośrodku „Poza Schematami”.
Doświadczenie zawodowe związane z psychoterapią dzieci i młodzieży zdobywała na dziecięcym Oddziale Klinicznym Psychiatrii w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie (2013-2014) i w Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży SWZPZPOZ w Warszawie (2014-2019).
Doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dorosłymi zdobywała na XX Dziennym Oddziale Psychiatrycznym SWZPZPOZ (2012-2013) oraz w Porani Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie (2007-2008, 2014-2016).
Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Udziela konsultacji rodzicielskich nakierowanych na wsparcie i psychoedukację związaną z problemami wychowawczymi i trudnościami rozwojowymi.
Główne obszary pracy psychoterapeutycznej to zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia w obrębie nieprawidłowo kształtującej się osobowości u młodzieży, zaburzenia adaptacyjne, a także zaburzenia sfery seksualnej, jak zaburzenia rozwoju psychoseksualnego, problemy emocjonalne okresu dojrzewania, przemoc seksualna, czy trudności wynikające z masturbacji dziecięcej.
Członek PTTPB (Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej).
Informacja przed wizytą osoby nieletniej:
Pierwsza sesja zawsze odbywa się rodzicami dziecka/nastolatka. W przypadku dzieci w wieku, co najmniej do ukończenia szkoły podstawowej prosimy, aby na pierwszą wizytę zgłosili się sami rodzice/prawni opiekunowie. Na początku, po opisaniu przez rodziców kwestii problemowych, zostanie zebrany tzw. wywiad rozwojowy dotyczący dziecka, informacje na temat jego funkcjonowania w szkole, przedszkolu, wśród rówieśników, a także na temat ogólnej sytuacji rodzinnej. Etap diagnostyczny zazwyczaj zajmuje 1-2 spotkania z rodzicami, oraz 1-3 sesje z dzieckiem. Po etapie diagnostycznym następuje omówienie jego wyników z rodzicami, kiedy to również zostaje przedstawiona propozycja planu terapii. Rodzice mogą niekiedy zostać poproszeni o konsultację u innych specjalistów (np. neurologa, psychiatry itp.).
Na konsultacje (pojedyncze spotkania) dotyczące dzieci zazwyczaj również zapraszamy samych rodziców. Jeśli problem dotyczy starszego dziecka/nastolatka (w wieku od 14 r. ż.) zapraszamy rodziców wraz z nim.

Arkadiusz Bilejczyk

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, certyfikowany seksuolog kliniczny oraz superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Absolwent studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (obecnie Uniwersytetu SWPS).
W latach 2004 – 2018 pracował w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz Poradni Leczenia Nerwic Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, na szkoleniach z psychoterapii. Biegły sądowy z zakresu seksuologii Sądu Okręgowego w Warszawie, certyfikowany seksuolog sądowy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w 11. kadencji Władz. Współzałożyciel ośrodka szkolącego w psychoterapii Instytut Poznawczy – Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Współzałożyciel ośrodków terapeutycznych Centrum Psychoterapii KONTAKT w Warszawie oraz Centrum Terapii Synteza w Krakowie.
Główne obszary zainteresowań naukowych i klinicznych, to dynamika emocjonalna i seksualna w długoterminowych relacjach partnerskich, poznawcze mechanizmy regulacji napięcia emocjonalnego i seksualnego. Ponadto od kilkunastu lat zajmuje się terapią osób mających trudności o charakterze hiperseksualnym (seksoholizm / uzależnienie od seksu / kompulsywne zachowania seksualne). Ma także kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze leczenia sprawców przemocy seksualnej oraz zaburzeń preferencji seksualnych.
Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Prowadzi psychoterapię partnerską i indywidualną, głównie w następujących obszarach:
– zaburzenia lękowe,
– zaburzenia osobowości,
– problemy w komunikacji partnerskiej,
– dysfunkcje seksualne,
– zaburzenia preferencji seksualnych (parafilie),
– wsparcie dla osób z nietypowymi potrzebami seksualnymi,
– hiperseksualność (seksoholizm / uzależnienie od zachowań seksualnych),
– nieakceptacja orientacji seksualnej,
– nieśmiałość utrudniająca nawiązywanie relacji,
– wsparcie dla osób rozwodzących/rozstających się.

Tomasz Siwicki

- Zaburzeniach i dysfunkcjach seksualnych
- Problemach z satysfakcją z życia seksualnego
- Problemach z tożsamością płciową
- Zaburzeniach w relacjach partnerskich
- Zaburzeniach rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży
- Zaburzeniach lękowych
- Zaburzeniach osobowości
- Zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych
- Psychoterapii osób z doświadczeniem psychozy
- Psychoterapii dla osób cierpiących z powodu niskiej samooceny
- Trudnościach w relacjach społecznych

Kamila Jakubiak-Leńczuk

Mgr Kamila Jakubiak-Leńczuk jest absolwentką studiów magisterskich z zakresu psychoterapii i terapii seksualnej na AEH oraz studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na SWPS. Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU. Posiada Certyfikat PTTPB nr 1480. Jest także certyfikowaną seksuolożką kliniczną Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (nr 147, 2023).
Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając staże w Zakładzie seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej i Oddziale całodobowym F9. Współpracowała z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) jako konsultantka w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Prowadziła zajęcia z psychologii dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a obecnie prowadzi zajęcia z zakresu seksuologii w ośrodkach szkolących z psychoterapii.
Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami będącymi w kryzysie, doświadczającymi problemów w życiu codziennym i z osobami zgłaszającymi problemy natury seksualnej. Pracuje zarówno w kontakcie indywidualnym jak i partnerskim.
Regularnie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach naukowych i kursach o tematyce psychologicznej i seksuologicznej.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje pod regularną superwizją u superwizorów certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oraz Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Magdalena Hasiuk

Magdalena Hasiuk ukończyła studia psychologiczne o specjalnościach psychoterapia zaburzeń osobowości i seksuologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowe studia z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a także podstawowy kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamiczno-systemowym organizowanym przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w Fundacji Pomocy Edukacyjno-Terapeutycznej SCOLAR, współpracując z niepublicznymi poradniami psychologicznymi w Warszawie, a także odbywając staż w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie.
Zajmuje się psychoterapią indywidualną i partnerską. Swoją pomoc kieruje do osób doświadczających trudności emocjonalnych, kryzysu osobistego czy problemów w relacjach z bliskimi, jak również do tych, którzy borykają się z kłopotami natury seksualnej.
Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych o tematyce psychologicznej i seksuologicznej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.