Zaburzenia seksualne mają często złożone przyczyny, co warunkuje sposób pracy lekarza seksuologa. Diagnostyka zajmuje zazwyczaj więcej niż jedno spotkanie i zawiera aspekty: medyczny, psychiatryczny i psychologiczny. W zależności od sytuacji seksuolog ustala plan postępowania i w razie potrzeby wprowadza leczenie farmakologiczne, a także zaleca psychoterapię u seksuologa-psychoterapeuty.

Psychoterapia seksuologiczna wiąże się z kontraktem z terapeutą na określoną liczbę spotkań – sesji terapeutycznych. Może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań. Terapia może mieć, zależnie od zaleceń diagnosty i preferencji pacjenta, charakter indywidualny lub terapii partnerskiej.

Umów się na Konsultację Seksuologiczną w Warszawie

Jeśli napotykasz problemy seksualne, nasze centrum w Warszawie oferuje profesjonalną konsultację seksuologiczną. Nasi eksperci pomogą Ci zrozumieć i rozwiązać Twoje trudności, oferując dyskrecję i wsparcie. Niezależnie od tego, czy chodzi o problemy z libido, trudności w relacjach czy inne kwestie seksualne, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami i zadbaj o swoje zdrowie seksualne.

seksuolog warszawa mokotów

Seksuolog Warszawa– kiedy warto umówić się na konsultację?

Konsultacja z lekarzem seksuologiem to dla większości z nas wciąż bardzo wstydliwy temat. Tymczasem prawidłowo przeprowadzona diagnostyka i odpowiednio ułożony plan leczenia może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia, przekładając się na wszystkie jego aspekty. Warto bowiem mieć świadomość, że problemy natury seksualnej – niezależnie od tego, czy jest to seksoholizm, brak popędu seksualnego czy problem z określeniem swojej tożsamości seksualnej – oddziałują na wszystkie obszary życia jednostki.

Pomoc seksuologa okazuje się również nieodzowna w przypadkach, w których jednostce towarzyszy wspomnienie urazu seksualnego, traumy. Z terapii z seksuologiem-psychoterapeutą powinny korzystać osoby, które mają doświadczenie gwałtu czy molestowania seksualnego, jak również wszelkich innych form przemocy seksualnej. Dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi leczenia terapeutycznego osoby te mają szansę zminimalizować wpływ doznanej traumy na swoje obecne życie.

Lekarz seksuolog pomaga również w przypadkach, w których borykamy się z własną seksualnością i płciowością. Problemy wynikające z zaburzenia funkcjonowania organizmu, jak również kwestie związane z powszechnie akceptowanymi normami społecznymi mają ogromny wpływ na to jak postrzegamy siebie, swoją orientację seksualną, upodobania i potrzeby. Dzięki pomocy seksuologa możemy spojrzeć na siebie i swoje problemy z perspektywy, co pozwoli nam poznać i zaakceptować swoją seksualność.

Seksuolog Warszawa – Mokotów

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym Zespołem. Centrum Kontakt w Warszawie ma przyjemność współpracować z doświadczonymi i wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie seksuologii. Nasi terapeuci to fachowcy odznaczający się profesjonalnym, a zarazem przyjaznym podejściem, dzięki czemu w komfortowej dla Pacjenta atmosferze rozwiązujemy nawet najbardziej wstydliwe problemy, jednocześnie poprawiając komfort Państwa życia czy relacje w związku. Ofertę konsultacji u seksuologa, jak również pracy terapeutycznej kierujemy do szerokiego grona pacjentów, niezależnie od płci, wieku oraz orientacji seksualnej. Szczególną opieką otaczamy młodzież, która potrzebuje pomocy w poznaniu swojej płciowości i seksualności

Seksuolodzy:

Seksuolog Warszawa
Natalia Matus-Lewandowska
Psychoterapeuta, psychoterapeuta dorosłych, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, seksuolog
Seksuolog Warszawa
Anna Gdynia-Kuraś
psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
Seksuolog Warszawa
Jakub Hyla
Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog
Seksuolog Warszawa
Filip Matuszewski
Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
Seksuolog Warszawa
Martyna Kalisiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
Seksuolog Warszawa
Elżbieta Rowińska-Garbień
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog
Seksuolog Warszawa
Aleksandra Bilejczyk
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog, psycholog dziecięcy i seksuolog dziecięcy
Seksuolog Warszawa
Arkadiusz Bilejczyk
Psycholog, psychoterapeuta oraz superwizor-dydaktyk CBT, seksuolog kliniczny oraz superwizor PTS
Seksuolog Warszawa
Tomasz Siwicki
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog
Seksuolog Warszawa
Kamila Jakubiak-Leńczuk
Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny
Seksuolog Warszawa
Magdalena Hasiuk
Psychoterapeuta, seksuolog

Cennik