Zaburzenia seksualne mają często złożone przyczyny, co warunkuje sposób pracy lekarza seksuologa. Diagnostyka zajmuje zazwyczaj więcej niż jedno spotkanie i zawiera aspekty: medyczny, psychiatryczny i psychologiczny. W zależności od sytuacji seksuolog ustala plan postępowania i w razie potrzeby wprowadza leczenie farmakologiczne, a także zaleca psychoterapię u seksuologa-psychoterapeuty.

Psychoterapia seksuologiczna wiąże się z kontraktem z terapeutą na określoną liczbę spotkań – sesji terapeutycznych. Może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań. Terapia może mieć, zależnie od zaleceń diagnosty i preferencji pacjenta, charakter indywidualny lub terapii partnerskiej.

seksuolog warszawa mokotów

Seksuolog – kiedy warto umówić się na konsultację?

Konsultacja z lekarzem seksuologiem to dla większości z nas wciąż bardzo wstydliwy temat. Tymczasem prawidłowo przeprowadzona diagnostyka i odpowiednio ułożony plan leczenia może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia, przekładając się na wszystkie jego aspekty. Warto bowiem mieć świadomość, że problemy natury seksualnej – niezależnie od tego, czy jest to seksoholizm, brak popędu seksualnego czy problem z określeniem swojej tożsamości seksualnej – oddziałują na wszystkie obszary życia jednostki.

Pomoc seksuologa okazuje się również nieodzowna w przypadkach, w których jednostce towarzyszy wspomnienie urazu seksualnego, traumy. Z terapii z seksuologiem-psychoterapeutą powinny korzystać osoby, które mają doświadczenie gwałtu czy molestowania seksualnego, jak również wszelkich innych form przemocy seksualnej. Dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi leczenia terapeutycznego osoby te mają szansę zminimalizować wpływ doznanej traumy na swoje obecne życie.

Lekarz seksuolog pomaga również w przypadkach, w których borykamy się z własną seksualnością i płciowością. Problemy wynikające z zaburzenia funkcjonowania organizmu, jak również kwestie związane z powszechnie akceptowanymi normami społecznymi mają ogromny wpływ na to jak postrzegamy siebie, swoją orientację seksualną, upodobania i potrzeby. Dzięki pomocy seksuologa możemy spojrzeć na siebie i swoje problemy z perspektywy, co pozwoli nam poznać i zaakceptować swoją seksualność.

Seksuolog Warszawa – Mokotów

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym Zespołem. Centrum Kontakt ma przyjemność współpracować z doświadczonymi i wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie seksuologii. Nasi terapeuci to fachowcy odznaczający się profesjonalnym, a zarazem przyjaznym podejściem, dzięki czemu w komfortowej dla Pacjenta atmosferze rozwiązujemy nawet najbardziej wstydliwe problemy, jednocześnie poprawiając komfort Państwa życia czy relacje w związku. Ofertę konsultacji u seksuologa, jak również pracy terapeutycznej kierujemy do szerokiego grona pacjentów, niezależnie od płci, wieku oraz orientacji seksualnej. Szczególną opieką otaczamy młodzież, która potrzebuje pomocy w poznaniu swojej płciowości i seksualności

Seksuolodzy:

Seksuologia
Anna Gdynia-Kuraś
psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
Seksuologia
Jakub Hyla
Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog
Seksuologia
Filip Matuszewski
Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
Seksuologia
Martyna Kalisiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
Seksuologia
Elżbieta Rowińska-Garbień
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog
Seksuologia
Aleksandra Bilejczyk
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog, psycholog dziecięcy i seksuolog dziecięcy
Seksuologia
Arkadiusz Bilejczyk
Psycholog, psychoterapeuta oraz superwizor-dydaktyk CBT, seksuolog kliniczny oraz superwizor PTS
Seksuologia
Aleksandra Augustyn
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta oraz superwizor-dydaktyk CBT, seksuolog
Seksuologia
Tomasz Siwicki
Psycholog, psychoterapeuta CBT, seksuolog
Seksuologia
Kamila Jakubiak-Leńczuk
Psycholog, psychoterapeuta
Seksuologia
Magdalena Hasiuk
Psychoterapeuta, seksuolog

Cennik