Zaburzenia seksualne mają często złożone przyczyny, co warunkuje sposób pracy lekarza seksuologa. Diagnostyka zajmuje zazwyczaj więcej niż jedno spotkanie i zawiera aspekty: medyczny, psychiatryczny i psychologiczny. W zależności od sytuacji seksuolog ustala plan postępowania i w razie potrzeby wprowadza leczenie farmakologiczne, a także zaleca psychoterapię u seksuologa-psychoterapeuty.
Psychoterapia seksuologiczna wiąże się z kontraktem z terapeutą na określoną liczbę spotkań – sesji terapeutycznych. Może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań. Terapia może mieć, zależnie od zaleceń diagnosty i preferencji pacjenta, charakter indywidualny lub terapii partnerskiej.

Seksuolog – kiedy warto umówić się na konsultację?
Konsultacja z lekarzem seksuologiem to dla większości z nas wciąż bardzo wstydliwy temat. Tymczasem prawidłowo przeprowadzona diagnostyka i odpowiednio ułożony plan leczenia może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia, przekładając się na wszystkie jego aspekty. Warto bowiem mieć świadomość, że problemy natury seksualnej – niezależnie od tego, czy jest to seksoholizm, brak popędu seksualnego czy problem z określeniem swojej tożsamości seksualnej – oddziałują na wszystkie obszary życia jednostki.
Pomoc seksuologa okazuje się również nieodzowna w przypadkach, w których jednostce towarzyszy wspomnienie urazu seksualnego, traumy. Z terapii z seksuologiem-psychoterapeutą powinny korzystać osoby, które mają doświadczenie gwałtu czy molestowania seksualnego, jak również wszelkich innych form przemocy seksualnej. Dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi leczenia terapeutycznego osoby te mają szansę zminimalizować wpływ doznanej traumy na swoje obecne życie.
Lekarz seksuolog pomaga również w przypadkach, w których borykamy się z własną seksualnością i płciowością. Problemy wynikające z zaburzenia funkcjonowania organizmu, jak również kwestie związane z powszechnie akceptowanymi normami społecznymi mają ogromny wpływ na to jak postrzegamy siebie, swoją orientację seksualną, upodobania i potrzeby. Dzięki pomocy seksuologa możemy spojrzeć na siebie i swoje problemy z perspektywy, co pozwoli nam poznać i zaakceptować swoją seksualność.
Seksuolog Warszawa – Mokotów
Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym Zespołem. Centrum Kontakt ma przyjemność współpracować z doświadczonymi i wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie seksuologii. Nasi terapeuci to fachowcy odznaczający się profesjonalnym, a zarazem przyjaznym podejściem, dzięki czemu w komfortowej dla Pacjenta atmosferze rozwiązujemy nawet najbardziej wstydliwe problemy, jednocześnie poprawiając komfort Państwa życia czy relacje w związku. Ofertę konsultacji u seksuologa, jak również pracy terapeutycznej kierujemy do szerokiego grona pacjentów, niezależnie od płci, wieku oraz orientacji seksualnej. Szczególną opieką otaczamy młodzież, która potrzebuje pomocy w poznaniu swojej płciowości i seksualności
Seksuolodzy:

Jakub Hyla


Filip Matuszewski

Filip Matuszewski ukończył studia magisterskie na wydziale psychologii oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jest w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii na tym samym uniwersytecie. Jest także w trakcie procesu certyfikacji do uzyskania tytułu seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Swoje kompetencje zdobywał między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego oraz w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa. Oprócz prowadzenia psychoterapii pracuje również w Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. W latach 2019-2020 był także koordynatorem merytorycznym w Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego.
Filip Matuszewski oferuje pomoc przede wszystkim we wszelkich trudnościach doświadczanych w codziennym funkcjonowaniu – jest to m.in.:
- poczucie niskiej wartości, nadmiarowego stresu lub napięcia,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia lękowe.
Jako seksuolog pomagam w zakresie
- tożsamości seksualnej,
- tożsamości płciowej,
- braku satysfakcji seksualnej,
- wszelkiego rodzaju dysfunkcjach seksualnych.

Krzysztof Maracewicz

Krzysztof Maracewicz jest psychoterapeutą nurtu poznawczo-behawioralnego (CBT), specjalizuje się w seksuologii.
Pomaga osobom, które w swoim życiu zmagają się z:
- problemami emocjonalnymi o różnym podłożu (np. depresja, nieśmiałość, niskie poczucie wartości)
- trudnościami w komunikacji partnerskiej
- trudnościami w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi
- dysfunkcjami seksualnymi – zaburzeniami wzwodu, wytryskiem przedwczesnym, brakiem lub utratą potrzeb seksualnych, zaburzeniami orgazmu, awersją seksualną, pochwicą, bolesnym współżyciem seksualnym
- uzależnieniem od seksu i cyberseksu
- nietypowymi potrzebami / zainteresowaniami seksualnymi
- zaburzeniami preferencji seksualnych
- nieakceptacją własnej orientacji seksualnej
- uzależnieniem od substancji psychoaktywnych
Krzysztof Maracewicz prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par.
Krzysztof Maracewicz doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziale ogólnopsychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Drewnica” w Ząbkach. Pracował w Pododdziale dla Sprawców Przestępstw Seksualnych Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, gdzie zajmował się leczeniem preferencyjnych sprawców przestępstw seksualnych – tam prowadził terapię indywidualną i grupową. Pracował w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego.
Obecnie pracuje w Centrum Psychoterapii i Rozwoju Kontakt oraz w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia – Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie i jest w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii CBT EDU.
Krzysztof Maracewicz o swojej pracy:
Za każdym razem kiedy spotykam się z drugim człowiekiem myślę o tym, jak wielkiej trzeba odwagi aby zaprosić zupełnie obcą osobę do swoich najbardziej intymnych doświadczeń, myśli i emocji.
W mojej codziennej pracy dysponując całym moim doświadczeniem, uważnością i wrażliwością, zmierzam do jednego celu: aby to co często wydaje się nieosiągalne lub za trudne stało się możliwe i łatwiejsze.
Podsumowując, pragnę przytoczyć ważne dla mnie myśli:
„Terapia zaczyna się wtedy, gdy człowiek przestaje mieć nadzieję na lepszą przeszłość”.
„Największe znaczenie ma to, co sami myślimy na swój temat”. Carl Gustav Jung
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Albert Einstein
„Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok”. Bruce Lee

Martyna Kalisiewicz

Martyna Kalisiewicz jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Psychologia (2009 – 2014). Ukończyła studia podyplomowe ze specjalizacji Seksuologia kliniczna (2015 – 2017) oraz Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej (2017 – 2018) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji (kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej). W 2018 roku ukończyła Szkołę Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Terapii Integralnej w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała odbywając praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie. Odbyła staże kliniczne w Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej oraz w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS, a także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Aktualnie współpracuje z Narodowym Instytutem Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie prowadzi porady i pomoc osobom uzależnionym od palenia oraz współpracuje z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii.
W swojej praktyce specjalizuje się w pracy z osobami, które doświadczają trudności związanych z:
– obniżonym nastrojem,
– niską samooceną, brakiem wiary w siebie,
– zaburzeniami lękowymi,
– funkcjonowaniem w relacjach interpersonalnych,
– regulacją emocji,
– przeżytą traumą,
– oraz chcącymi rzucić palenie.
A także z osobami, które:
– doświadczają dyskomfortu lub niepokoju związanego z własną seksualnością,
– przeżywają negatywne emocje podczas zbliżenia,
– cierpią z powodu zaburzeń seksualnych,
– nie są zdolne do udziału w związkach seksualnych właściwie do swoich potrzeb.
Pracuje pod stałą superwizją u superwizora certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oraz PTTPB.
Regularnie podnosi kwalifikacje i kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Elżbieta Rowińska-Garbień

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny PTTPB
Certyfikowany seksuolog kliniczny PTS
Certyfikowany seksuolog sądowy PTS
Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, wykładowca, biegła sądowa ad hoc. Autorka i współautorka publikacji z zakresu seksuologii, psychiatrii i psychologii sądowej. Ukończyła I Intensywny Kurs Psychologii Śledczej Pracowni Ekspertyz Psychologii Śledczej Justyny Poznańskiej. Absolwentka 4-letniego szkolenia w Terapii Poznawczo Behawioralnej, Seksuologii Klinicznej, Psychologii, Relacji Interpersonalnych z Profilaktyką Uzależnień oraz Ratownictwa Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy indywidualnej oraz grupowej w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Leczenia Uzależnień oraz Poradni Psychoterapii i Rozwoju Kontakt. Odbyła zajęcia stażowe w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Białogardzie, Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia SWZPZPOZ. Współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Humanistycznospołecznym w Warszawie, Sopocie, Katowicach i Wrocławiu oraz Instytutem Poznawczym.
Uczestniczyła w szkoleniu z zakresu Neuroobrazowania struktur i funkcji ludzkiego mózgu w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych z zakresu seksuologii, psychiatrii sądowej, neuropsychiatrii i psychologii.
Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Aleksandra Bilejczyk

Absolwentka Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS, studiów podyplomowych na kierunku Seksuologia Kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W szkole Centrum CBT odbyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB (certyfikat nr 580). Ukończyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w ośrodku „Poza Schematami”.
Doświadczenie zawodowe związane z psychoterapią dzieci i młodzieży zdobywała na dziecięcym Oddziale Klinicznym Psychiatrii w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie (2013-2014) i w Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży SWZPZPOZ w Warszawie (2014-2019).
Doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dorosłymi zdobywała na XX Dziennym Oddziale Psychiatrycznym SWZPZPOZ (2012-2013) oraz w Porani Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie (2007-2008, 2014-2016).
Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Udziela konsultacji rodzicielskich nakierowanych na wsparcie i psychoedukację związaną z problemami wychowawczymi i trudnościami rozwojowymi.
Główne obszary pracy psychoterapeutycznej to zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia w obrębie nieprawidłowo kształtującej się osobowości u młodzieży, zaburzenia adaptacyjne, a także zaburzenia sfery seksualnej, jak zaburzenia rozwoju psychoseksualnego, problemy emocjonalne okresu dojrzewania, przemoc seksualna, czy trudności wynikające z masturbacji dziecięcej.
Członek PTTPB (Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej).
Informacja przed wizytą osoby nieletniej:
Pierwsza sesja zawsze odbywa się rodzicami dziecka/nastolatka. W przypadku dzieci w wieku, co najmniej do ukończenia szkoły podstawowej prosimy, aby na pierwszą wizytę zgłosili się sami rodzice/prawni opiekunowie. Na początku, po opisaniu przez rodziców kwestii problemowych, zostanie zebrany tzw. wywiad rozwojowy dotyczący dziecka, informacje na temat jego funkcjonowania w szkole, przedszkolu, wśród rówieśników, a także na temat ogólnej sytuacji rodzinnej. Etap diagnostyczny zazwyczaj zajmuje 1-2 spotkania z rodzicami, oraz 1-3 sesje z dzieckiem. Po etapie diagnostycznym następuje omówienie jego wyników z rodzicami, kiedy to również zostaje przedstawiona propozycja planu terapii. Rodzice mogą niekiedy zostać poproszeni o konsultację u innych specjalistów (np. neurologa, psychiatry itp.).
Na konsultacje (pojedyncze spotkania) dotyczące dzieci zazwyczaj również zapraszamy samych rodziców. Jeśli problem dotyczy starszego dziecka/nastolatka (w wieku od 14 r. ż.) zapraszamy rodziców wraz z nim.

Arkadiusz Bilejczyk

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, certyfikowany seksuolog kliniczny oraz superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Współzałożyciel Centrum KONTAKT. Wiceprzewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Absolwent studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwent szkolenia z psychoterapii w CBT Centrum w Warszawie.
W latach 2004 – 2018 pracował w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz Poradni Leczenia Nerwic Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, na szkoleniach z psychoterapii. Biegły sądowy z zakresu seksuologii Sądu Okręgowego w Warszawie, certyfikowany seksuolog sądowy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Współzałożyciel ośrodka szkolącego w psychoterapii Instytut Poznawczy – Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
Główne obszary zainteresowań naukowych i klinicznych, to dynamika emocjonalna i seksualna w długoterminowych relacjach partnerskich, poznawcze mechanizmy regulacji napięcia emocjonalnego i seksualnego. Ponadto od kilkunastu lat zajmuje się terapią osób mających trudności o charakterze hiperseksualnym (seksoholizm / uzależnienie od seksu / kompulsywne zachowania seksualne). Ma także kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze leczenia sprawców przemocy seksualnej oraz zaburzeń preferencji seksualnych.
Zajmuje się także szkoleniami z zakresu zdrowia seksualnego, seksualności osób niepełnosprawnych oraz edukacji seksualnej. Prowadził zajęcia o takiej tematyce dla pracowników służby zdrowia, ośrodków terapii uzależnień, personelu szkół, szkół integracyjnych, przedszkoli, placówek wychowawczych, ośrodków opiekuńczych. Pracował z dziećmi i młodzieżą w świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka, szkołach, ośrodkach opiekuńczych, z młodzieżą z rodzin adopcyjnych i zastępczych.
Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Prowadzi psychoterapię partnerską i indywidualną, głównie w następujących obszarach:
– zaburzenia lękowe,
– zaburzenia osobowości,
– problemy w komunikacji partnerskiej,
– dysfunkcje seksualne,
– zaburzenia preferencji seksualnych (parafilie),
– wsparcie dla osób z nietypowymi potrzebami seksualnymi,
– seksoholizm (uzależnienie od zachowań seksualnych),
– nieakceptacja orientacji seksualnej,
– nieśmiałość utrudniająca nawiązywanie relacji,
– wsparcie dla osób rozwodzących/rozstających się.

Aleksandra Augustyn

Specjalista psycholog kliniczny, seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr certyfikatu 348) oraz superwizor-dydaktyk (nr certyfikatu 46) PTTPB.
Przez 8 lat pracowała w IV Klinice Psychiatrycznej Szpitalu Bielańskim (Poradnia Zdrowia Psychicznego), gdzie zajmowała się diagnozą i prowadziła terapię indywidualną osób dorosłych. Od 2011 roku pracuje w Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Instytucie “Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Od 2017 roku jest zatrudniona na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie prowadzi terapię grupową i trening metapoznawczy.
Pracuje terapeutycznie z pacjentami cierpiącymi na wszystkie zaburzenia psychiczne poza uzależnieniami, z dziećmi powyżej 7 lat (wyjątek: zaburzenia rozwoju seksualnego), młodzieżą, osobami dorosłymi w każdym wieku.
Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym z uwzględnieniem technik wyobrażeniowych i doświadczeniowych, prowadzi trening metapoznawczy dla osób z depresją lub schizofrenią. Interesuje się terapią poznawczo-behawioralną zaburzeń snu oraz rolą języka w kształtowaniu obrazu siebie i swoich trudności.

Tomasz Siwicki

- Zaburzeniach i dysfunkcjach seksualnych
- Problemach z satysfakcją z życia seksualnego
- Problemach z tożsamością płciową
- Zaburzeniach w relacjach partnerskich
- Zaburzeniach rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży
- Zaburzeniach lękowych
- Zaburzeniach osobowości
- Zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych
- Psychoterapii osób z doświadczeniem psychozy
- Psychoterapii dla osób cierpiących z powodu niskiej samooceny
- Trudnościach w relacjach społecznych

Kamila Jakubiak-Leńczuk

Mgr Kamila Jakubiak-Leńczuk ukończyła studia magisterskie z zakresu psychoterapii i terapii seksualnej na AEH oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na SWPS. Aktualnie jest w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU. Jest także w trakcie procesu certyfikacji do uzyskania tytułu seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając staże w Zakładzie seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej i Oddziale całodobowym F9. Prowadziła zajęcia z psychologii dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracowała z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) jako konsultantka w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami będącymi w kryzysie, doświadczającymi problemów w życiu codziennym i z osobami zgłaszającymi problemy natury seksualnej. Pracuje zarówno w kontakcie indywidualnym jak i partnerskim.
Regularnie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach naukowych i kursach o tematyce psychologicznej i seksuologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje pod regularną superwizją u superwizorów certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oraz Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Magdalena Hasiuk

Magdalena Hasiuk ukończyła studia psychologiczne o specjalnościach psychoterapia zaburzeń osobowości i seksuologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowe studia z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a także podstawowy kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamiczno-systemowym organizowanym przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w Fundacji Pomocy Edukacyjno-Terapeutycznej SCOLAR, współpracując z niepublicznymi poradniami psychologicznymi w Warszawie, a także odbywając staż w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie.
Zajmuje się psychoterapią indywidualną i partnerską. Swoją pomoc kieruje do osób doświadczających trudności emocjonalnych, kryzysu osobistego czy problemów w relacjach z bliskimi, jak również do tych, którzy borykają się z kłopotami natury seksualnej.
Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych o tematyce psychologicznej i seksuologicznej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.