Zapraszamy na Terapię Indywidualną w Warszawie w Centrum Kontakt

Różne powody, oczekiwania i potrzeby motywują nas do poszukiwania profesjonalnej pomocy jaką oferuje psychoterapia indywidualna. Jej celem jest wprowadzenie w życiu pacjenta pozytywnych zmian, które będą się przekładały na jego funkcjonowanie w obszarze prywatnym, społecznym i zawodowym. Zdaniem wielu pacjentów terapia indywidualna to narzędzie do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i czerpania radości z życia.

Jeśli szukasz wsparcia w osobistym rozwoju lub potrzebujesz pomocy w przezwyciężaniu życiowych wyzwań, nasza terapia indywidualna w Warszawie oferuje profesjonalne i empatyczne podejście. Nasi terapeuci pomogą Ci zrozumieć i pracować nad swoimi emocjami, myślami i zachowaniami, oferując przestrzeń do rozwoju i samopoznania. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na sesję i zacznij swoją podróż ku lepszemu ja.

Terapia indywidualna – na czym to polega?

Terapia indywidualna to szczególny rodzaj psychoterapii, w trakcie której pomiędzy pacjentem, a terapeutą tworzy się więź emocjonalna związana z pełnieniem wyznaczonych ról. Więź oraz role mają za zadanie osiągnięcie wspólnego celu. Z perspektywy pacjenta terapeuta bardzo często staje się tzw. znaczącym innym – osobą ważną, która wypełnia deficyty emocjonalne pacjenta. W relacji z terapeutą odtwarza schematy relacji, jakie miał z innymi znaczącymi osobami.

Psychoterapia Indywidualna - Warszawa Mokotów

Psychoterapia Indywidualna w praktyce

Od terapii indywidualnej najczęściej oczekujemy poczucia, że jesteśmy w stanie poradzić sobie ze swoim cierpieniem, lękami, problemami, trudnościami, czy traumami z przeszłości. Początkowo w procesie „radzenia” sobie pomaga nam terapeuta, jednak w trakcie psychoterapii indywidualnej zostajemy wyposażeni w narzędzia do tego, aby w przyszłości samodzielnie radzić sobie z szeregiem sytuacji.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z terapii indywidualnej bardzo często oczekują, że w trakcie leczenia:

  • poznają przyczyny swoich problemów,
  • nauczą się skutecznie je eliminować,
  • wyznaczą sobie cele (najpierw leczenia, później życiowe),
  • będą na bieżąco informowani o swoich postępach.

Terapia Indywidualna w Poradni Centrum Kontakt w Warszawie

Skuteczność psychoterapii indywidualnej jest determinowana przez szereg czynników – w tym kompetencje psychoterapeuty i wykorzystywane przez niego narzędzia pracy z pacjentem. W Poradni Centrum Kontakt w Warszawie pracują wyłącznie wysokokwalifikowani i doświadczeni terapeuci, których głównym zadaniem jest niesienie pomocy każdemu, kto zdecyduje się podjąć psychoterapię.

Terapia Indywidualna: Mokotów, Warszawa

Do współpracy z Centrum Psychoterapii KONTAKT zapraszamy w szczególności mieszkańców warszawskiej dzielnicy Mokotów oraz osoby, dla których ze względu na aktywność zawodową lub edukacyjną Mokotów jest dogodną lokalizacją. Pomoc terapeutyczną kierujemy również do pacjentów z pozostałych dzielnic miasta Warszawa. Zapewniamy terapię prowadzoną w przyjaznych warunkach – przez profesjonalnych terapeutów i komfortowym otoczeniu nowoczesnych gabinetów terapeutycznych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.